דף הבית » מאמרים ומידע » דרישות מכבי אש - פינוי עשן
 

דרישות מכבי אש - פינוי עשן

 

 פיני חום ועשן ממבנים


 

שרפות פורצות דרך קבע בכל מקום ומסיבות מגוונות, במבני תעשייה ובמבני ציבור גורמי הסיכון גדולים יותר, ונזקיהן כבדים יותר. מלבד דאגה למניעת שרפות, יש להיערך למניעת נזקי השרפות וצמצומן. נזקי שרפה אינן רק למבנים ולרכוש, אלה גם לאנשים הנמצאים במבנה.

במרבית המקרים, הנזקים הפיזיים הנגרמים מאש השרפה מתגמדים לנוכח הפגיעות בגוף ונפש הנגרמות מהעשן הנפלט בשרפה. על מנת להציל חיים בעת שרפה, משנת 2006 הותקנו דרישות חדשות של מכבי האש להתקנת מערכות פינוי עשן במבנים ששטחם עולה על 200 מ"ר (לעיתים תופיע הדרישה גם כשחרור עשן, או שחרור חום ועשן).

במבנים גדולים שכאלה, נתיב ההימלטות ארוך יותר, ולכן חשיבות עליונה מושמת על נתיבי הימלטות קצרים, וגם על פינוי חום ובמיוחד שחרור עשן אשר מפריע ליכולת האנשים לתפקד במצב שריפה, פוגע בצורה מהירה וקשה באנשים החשופים לעשן השרפה, ומהווה גורם המפריע למכבי האש לטפל בשרפה ולאתר נפגעים במהירות.


 

דרישות כיבוי אש מבוססות על תקן 1001: בטיחות אש במבנים. על כן על כל מבנה תעשייתי, ציבורי או מבנה מגורים גדול להתקין מערכות לפינוי עשן, מערכות אלו משלבות טכנולוגיות שונות בהתאם לדרישות התקן לכל מבנה, וביניהם ניתן למצוא שימוש במדפי עשן, פתחי אוורור, חלונות עשן ומפוחים לפינוי ושחרור עשן.


 

מכבי האש עורכים ביקורת שנתית לכל בתי העסק בישראל, ומפרטים בפניהם את הדרישות וההתאמות שנדרש להם בית העסק על מנת להחזיק את רישיון העסק. אם בית העסק שלך פועל במבנה שגודלו מעל 200 מ"ר, במוקדם או במאוחר, תקבל/י דרישה להתקין מערכת פינוי עשן.

גם אם התקנתם בעבר מערכות גילוי עשן, מטפים וספרינקלרים לכיבוי שרפה, תקבלו בקרוב דרישות כיבוי אש חדשות היכולות לכלול מערכות פינוי עשן. ישנו מגוון גדול של פתרונות פינוי עשן (חלונות עשן, מפוחים לפינוי עשן וכו'), ומומלץ לקבל ייעוץ אצל חברה המתמחה בתחום, יעוץ ותכנון נכונים יכולים להביא לחיסכון ניכר בעלויות מערכת פינוי עשן במבנה.


 

בקידמה פרוייקטים אנו מתמחים בייעוץ, תכנון, הרכבה ותחזוקה של מערכות פינוי עשן. אנו מבצעים את כל שלבי העבודה, כולל תכנן וחיבור מערכות החשמל והבקרה הנדרשות, ביקורת ותחזוקה שנתית, ואישור המערכות הנדרש לקבלה ושימור רישיון העסק.

מה עכשיו? צור קשר לקבלת ייעוץ וקביעת פגישה !


 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר