דף הבית » מאמרים ומידע » מפוחים - סיווג
 

מפוחים - סיווג

 

מפוחים לפינוי עשן

מפוחים לפינוי עשן הם מאווררים תעשייתיים שתפקידם להוציא אויר, עשן וגזים רעילים בעת שריפה המתרחשת במבנה. מפוחים מאופיינים בטכנולוגיות השונות אשר מותקנות בהם, כיווני העברת האוויר דרכם, על פי מיקום התקנתם, ואף על פי יכולתם לטפל בפינוי גזים וחומרים נוספים הנמצאים באוויר במבני תעשייה שונים.
תקן 1001 בטיחות אש במפנים דורש מכל מבנה תעשייתי, ציבורי או מבנה מגורים גדול להתקין מערכות לפינוי עשן, מערכות אלו משלבות טכנולוגיות שונות בהתאם לדרישות התקן לכל מבנה, וביניהם ניתן למצוא שימוש במדפי עשן, פתחי אוורור, חלונות עשן ומפוחים לפינוי ושחרור עשן.

מפוחים צנטריפוגליים

מפוחים צטנריפוגליים הם מפוחים אלו הם מפוחי יניקה, אשר משמשים לפינוי אויר וחלקיקים מתוך האזורבטכנולוגיה המשלבת מאיץ וכפות נטויות. מאיץ הוא ציר הגורם לכניסת אויר למפוח ממרכזו, אויר אשר מואץ רדיאלית להיקף באמצעות הכוח הצנטריפוגלי ונפלט מהמפוח מצידו האחר. מפוחים צנטריפוגליים מגוונים קיימים בשוק, חלקם עובדים בלחצים נמוכים אחרים בלחצים גבוהים, חלקם מתפקדים רק בהעברת אויר, ואחרים יודעים לטפל גם באוויר רווי בשמן או באוויר עם חלקיקי נסורת או חלקיקים ארוכים המסתבכים במאיצים רגילים. המפוחים הצנטריפוגליים מחולקים לבעלי כניסה בודדת או כניסה כפולה בהנעת רצועות בהנעה ישירה.
 

מפוחים ציריים / שואבים ציריים

מפוחים ציריים הם בעלי כנפיים המורכבות על ציר מרכזי הפועלות בשיטת דחיפה או שאיבה של אוויר על ידי פעולת סיבוב על ציר מרכזי.במפוחים ציריים זרימת האוויר הינה במקביל לציר המאיץ כך שהכניסה והיציאה באותו כיוון, האצת האוויר במפוחים ציריים מתבצעת על ידי מבנה כנף המאיץ הגורם להבדל לחצים בין שני צדדיו. סיבובי המאיץ יוצרים לחץ דינמי גבוה ולחץ סטטי נמוך. המאיץ המסתובב סביב צירו ומזיז "שרוול" אוויר מקביל לצירו. את המפוחים יש להפעיל כאשר כיוון הסיבוב תואם את צורת הכף, ישנם מפוחים ציריים עם מבנה כנף המתוכנן כך, שיעילותם זהה לשני כיווני הזרימה, הוצאה והכנסת אוויר.
 

מפוחי גג

מפוחי הגג המשמש בעיקר לאוורור אולמי תעשייה כאשר ש חללים גדולים ורוצים פתרון זול למנוע את הצטברות החום בתוך המבנה, מתקינים מפוחי גג על הגגות. אנחנו מייצרים את המפוחים, כולל המתאמים לגג וכמו כן אנו מבצעים גם את ההתקנה כולל מערכת חשמל קומפלט.מפוחים מותקנים במבנים לשם פינוי עשן בעת שריפה, אך גם למטרות יומיומיות יותר כאוורור המבנה, שליטה בטמפרטורות החדר, הפחתת הצטברות חומרים רעילים באוויר הנפלטים בתהליך הייצור, פינוי אדים במטבחים, אוורור חניונים בהם מצטבר CO (חד תחמוצת הפחמן) ועוד.